روزه

عرفا اولا روزه را نه دست کشیدن از غذا بلکه دست کشیدن از هر آنچه که مانع وصال محبوب است می دانند و ثانیا آن را منحصر در یک ماه نمی دانند بلکه آنها در تمام لحظات به این معنی در روزه اند، به قول خاقانی

من کنون روزه جاوید گرفتم ز جهان

گر شما در هوس عید بقایید همه

حضرت شیخ اجل سعدی در بوستان حکایت جالبی در باب روزه دارد، او می فرماید روزه آن نیست که غذا را از خود باز گیری تا باز خودت بخوری، بلکه هدف آن است که از خود باز گیری تا دیگران بخورند و اصلا به همین دلیل است که برای قضای روزه باید به فقرا غذا داد

/ 5 نظر / 10 بازدید
آسمان

سلام. اگر مایل به کسب درآمد از اینترنت هستی از همین وبلاگ که داری یا با ساختن وبلاگ و قرار دادن مطلب تبلیغاتی درآمد کسب کنی به این سایت بیا و ثبت نام کن. بعد لازم هست یه حساب سیبا هم داشته باشی که بریزن به حسابت ولی الان لازم نیست. سایتش قانونی هست و تو ستاد ساماندهی ارشاد ثبت شده من کنترل کردم خودت هم ببین مطمئن شی. پورسانتش بالاتر از جاهای دیگه است و محصولاتش هم متنوع و جدیده. درآمدت هم هفتگی می دن. حداقل واریز 5000 تومن هست. همه چیزش خوبه. یه آب باریکه هست که میاد. بهتر از این هست که هی بگی گرونی و بی پولی هست و ...!!!

حامد

دمت گرم سارا .واقعا گل گفتی . ممنون که به من کمک کردی تا بهتر راهم رو پیدا کنم. من رو به عنوان یه دوست در کنارت احساس کن.

جواد

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در خطبه شعبانیه خود درباره فضیلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «ای بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی آورده است؛ ماهی که نزد خداوند بهترین ماه‌ها است؛ روزهایش بهترین روزها، شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات است.

قایق

سلام ممنون از لطف شما و نگاه زیبا بین شما گزاره های انتخابی شمام خیلی عالی و جان نشین است التماس دعا