و این قصه زندگی آدمهاست

او خوشبخت بود. چون هیچ سؤالی نداشت. اما روزی سؤالی به سراغش آمد. و از آن پس خوشبختی دیگر، چیزی کوچک بود.
او از خدا معنی زندگی را پرسید. اما خدا جوابش را با سؤال خودش داد و گفت: «اجابت تو همین سؤال توست. سؤالت را بگیر و در دلت بکار و فراموش نکن که این دانه‌ای ا‌ست که آب و نور می‌خواهد.»

او سؤالش را کاشت. آبش داد و نورش داد و سؤالش جوانه ...زد و شکفت و ریشه کرد. ساقه و شاخه و برگ. و هر ساقه سؤالی شد و هرشاخه سؤالی و هر برگ سؤالی.
و او که روزی تنها یک سؤال داشت؛ امروز درختی شد که از هرسرانگشتش سؤالی آویخته بود. و هر برگ تازه، دردی تازه بود و هر باز که ریشه فروتر می‌رفت، درد او نیز عمیق‌تر می‌شد.
فرشته‌ها می‌ترسیدند. فرشته‌ها از آن همه سؤال ریشه‌دار می‌ترسیدند.
اما خدا می‌گفت: «نترسید، درخت او میوه خواهد داد؛ و باری که این درخت می‌آورد. معرفت است.
فصل‌ها گذشت و دردها گذشت و درخت او میوه داد و بسیاری آمدند و جوابهای او را چیدند. اما دردل هر میوه‌ای باز دانه‌ای بود و هر دانه آغاز درختی‌ست. پس هر که میوه‌ای را برد دردل خود بذر سؤال تازه‌ای را کاشت.


«و این قصه زندگی آدم‌هاست» این را فرشته‌ای به فرشته‌ای دیگر گفت.
/ 7 نظر / 14 بازدید

http://natureiran.persianblog.ir/post/59/

el

سلام من از وبلاگ شما بازدید کردم و شمارو به بازدید از وبلاگ خودم به نام "چیزی که هیچ جا نمی تونی لنگشو ببینی" دعوت می کنم . اگر هم شما مایل بودید منو به اسم "چیزهایی که هیج پیدا نمیشه" لینک کنید و به بنده اطلاع دهید تا من هم شما رو لینک کنم با تشکر www.bazar.rozblog.com

بیدل

سلام بر دوست عزیز.... متن جالبی بود... لذت بردم... موفق باشی....[گل]

مادر مهراد

[گل]

جواد

زير گنبد كبود جز من و خدا كسي نبود روزگار روبه راه بود هيچ چيز نه سفيد و نه سياه بود با وجود اين مثل اينكه چيزي اشتباه بود *** زير گنبد كبود بازي خدا نيمه كاره مانده بود واژه اي نبود و هيچ كس شعري از خدا نخوانده بود *** تا كه او مرا براي بازي خودش انتخاب كرد توي گوش من يواش گفت: "تو دعاي كوچك مني" بعد هم مرا مستجاب كرد *** پرده ها كناررفت خود به خود با شروع باز خدا عشق افتتاح شد سال هاست اسم بازي من و خدا زندگي ست هيچ چيز مثل بازي قشنگ ما عجيب نيست بازيي كه ساده است و سخت مثل بازي بهار با درخت *** با خداطرف شدن كار مشكلي ست زندگي بازي خدا و يك عروسك گلي ست

علی

خیلی قشنگ بود. ممنون می شم بیای تو وبم برام نظر بظاری.[عینک]